Kategoriler
E-ticaret YouTube

Jeff Bezos’un Efsaneleşmiş Kapı-Masası

Amazon her zaman bugünkü kadar güçlü ve meşhur bir şirket değildi. Günümüzde bütün dünya tarafından bilinen ve sevilen Amazon, çoğu başarı hikâyesinde olduğu gibi bugünkü haline gelmeden önce, bir evin garajında kurulan küçük bir ofisten ibaretti.  

1994’ün sonlarında, Jeff Bezos’un ailesinin birikimleri ile kurulmuş olan şirket, dünyanın en büyük kitap koleksiyonlarını satan online bir kitapçı olarak varlığını sürdürmekteydi. Kuruluşunun ilk iki ayında, 50 eyalete ve 45’den fazla ülkeye satış yaparak, iki ayda büyük bir kazanç sağlamaya başladı. Yine de, sadece birkaç çalışandan oluşan şirketinin büyüyebilmesi adına Bezos tutumlu olmak zorundaydı.

1995 yazında, çalışmak için masaya ihtiyacı olan çalışanları için Bezos’un basit ve pratik bir çözüm bulması gerekiyordu. Çalışanlardan biri olan Nico Lovejoy’un da söylediğine göre kurucunun bulduğu çözüm bölük pörçük, fakat uygun maliyetliydi. O zamanlar masalar, kapılardan daha pahalıydı ve bu yüzden Bezos bir kapı aldı ve onu masaya dönüştürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir